Пилотот на нашиот магазин Divian Arts, Дамјан Корубин, вчера вечер присуствуваше на отворањето на карневалот во Рио.

Атмосферата е навистина магична!
Нешто што дефитнивно ретко се доживува, а посебно кога знаеш дека си дел на еден од најголмите настани во светот.

Позитивни вибрации насекаде!

Организацијата е на многу високо ниво, така што во ниеден момент не се создава турканица пред влезот на трибините или во одделот за храна и пијалоци.

Добра музика!

Публика која констатно игра во ритамот, заедно со танчерите од карнвалот.
Едноставно, атмосфера која треба да се доживее.
Уникатните костими и големите карневалски поставки даваат чувство дека сте во центарот на светот.

И да, оваа ноќ, Рио де Женеиро е дефинитвно центарот на светот.

Поздрав до сите Вас од Рио!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMeik Wiking, Lykke – шест клучни чинители за среќата!
Следна објаваГлавни 10 бои од Пантон за есен/зима 2018 година!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР