Пред почетокот на модната недела во Њујорк, вистинските познавачи на боите Pantone, објавија листа на трите главни нијанси за наредната есен, вклучувајќи ја и главната боја 2018 година, Ultra Violet, која веќе почна да ги освојува нашите гардеробери, но и домови.

Листата исто така ги вклучува и боите под име Red Pear, Valiant Poppy и Nebulas Blue, а ги пратат Ceylon Yellow, Martini Olive, Russet Orange и Ultra Violet, која истовремено е и боја на годината. Од осмото до десетото место на листата се наоѓаат Crocus Petal, Limelight и Quetzal Green.

Како што наведуваат од Panton, потрошувачите почнуваат да ги напуштаат циклични трендови во корист на самоизразувањето. Поради оваа причина на овој список на главни бои за есен/зима 2018 година се пригушените, но и оние светли нијанси кои традиционално се поврзуваат со пролетно / летната сезона.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕксклузивно: Divian Arts на карневалот во Rio de Janeiro 2018!
Следна објаваСтилска инспирација-Lisa Aiken директорката на Net-a-Porter!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР