Денешна стилска инспирација ни e директорката на online продавницата Net-a-Porter, Lisa Aiken.

Оваа импресивна личност е деловна дама, која со својот специфичен стил на облекување веќе подогло време, го привлекува вниманието во модниот свет. Лежерноста која таа успешно ја комбинира со елеганцијата, во истовреме се испреплетува со една доза на храброст. Тоа е дефиницата која нај добро ја опишува оваа модна инсајдерка. Нејзина омилена модна комбинација е џинс во комбинација со oversize парчиња.

За оваа прилика одбравме модни комбинации кои се надеваме дека ќе ви се допаднат!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГлавни 10 бои од Пантон за есен/зима 2018 година!
Следна објаваНеделен хороскоп од 12.02. – 18.02.108 година!
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР