ОВЕН

Работа

Псохички сте подобро, што може да се види и на деловното поле, така што давате и подобри резултати кои се одразуваат на вашиот буџет.

Љубов

Емотивно сте празни, но засега среќни.

Здравје

Добро.

БИК

Работа

Вашиот колега направил вистинска збрка со деловните планови и сега вам ви е тешко да се вратите во предходната состојба. Не обрнувајте внимание на оговарањата на работа.

Љубов

Вие повторно сте во складна емоционална врска.

Здравје

Можна нервоза.

БЛИЗНАЦИ

Работа

Чекате нешто да се промени, но како да не сте свесни дека вие мора да бидете причина за оваа промена.

Љубов

Повторно се зближувате со партнерот, што секако ви е пријатно.

Здравје
Одмораје повеќе.
РАК
Работа
Иако деловната ситуација е малку комплицирана, продолжувате да држите сè под ваша контрола.
Љубов
Можни се емотивни турбуленции оваа недела. Вие не сакате другите да те видат во таква ситуација.
Здравје
Добро се чувствувате оваа недела.
ЛАВ
Работа
Шефот ве излудува, но вие веќе на тоа сте навикнати и како вистински лав ја поднесувате оваа неподнослива состојба.
Љубов
Во вас се сите моментално заљубени, а тоа најмногу ви одговара.
Здравје
Добро се чувствувате.
ДЕВИЦА
Работа
Немате време за ништо, освен за работата и партнерот. Вие дури и не знаете каде всушност го губите вашето време.
Љубов
Недостатокотот на време за пријателите, ве прави нервозни и тоа го пренесувате на вашиот партнер.
Здравје
Ви требаат витамини.
ВАГА
Работа
Доминацијата е потполна на деловниот план. Успешна недела е пред вас.
Љубов
Малку сте збунети заради личноста на која и се допаѓате, но вие не смеете да го направите првиот чекор.
Здравје
Повеќе прошетки.
ШКОРПИЈА
Работа
На деловните грижи заборавате така што, на себе си товарите уште повеќе работа,
а всушност ви е потребна пауза за повторно да се инспирирате.
Љубов
Не сакате да се смирите со една личност што ви се допаѓа.
Здравје
Повеќе спиење.
СТРЕЛЕЦ
Работа
Недостатокот на добра организација води до недостиг од успех во бизнисот, но брзо ја решавате оваа ситуација на крајот од неделата.
Љубов
Стагнација на љубовниот план.
Здравје
Добро се чувствувате.
ЈАРЕЦ
Работа
Финансиите не ја даваат посакуваната слика, поради што сте во криза. Не грижете се. Вие одите во добра насока.
Љубов
Партнерот ви обезбедува одредена поддршка, разбирање и љубов.
Здравје
Главоболка
 
ВОДОЛИЈА
Работа
Ако задачата не е креативна, нема да го покажете вашиот максимум. Затоа, сменете нешто што е можно поскоро.
Љубов
Вљубени сте како тинејџер, тоа ви одговара, секако.
Здравје
Спортувајте
 
РИБИ
Работа
Вие работите премногу, но сега повеќе сте исполнети отколку кога не работевте.
Љубов
Раздвоеноста од  партнерот е тешка за вас. Обидете се да заборавите на километрите кои ве делат.
Здравје
Добро се чувстваувате.
СПОДЕЛИ
Претходна објаваСтилска инспирација-Lisa Aiken директорката на Net-a-Porter!
Следна објаваEuphorbia – третата авторска боенка на Ивана Горичан
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР