Италијанскиот дизајнер Gianni Versace, бил познат по својата голема љубов кон луксузот, се до најситните детали.

Пред 25 години, модна куќа Versace влезе во соработка со најдобриот производител на порцелан, познат по прекрасно насликаните парчиња, германската фирма Rosenthal.

Во чест на таа успешна 25-годишна соработка, создадена е колекцијата со извонредна убавина.

Секако, колекцијата е со легендарно класичниот мотив на моднната куќа Versace.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваJean-Paul Gaultier: во чест на својот ментор Pierre Cardin!
Следна објаваГрадови чија популарност расте неверојатно!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР