Да живее новиот почеток!

“Животот започнува на крајот од вашата удобна зона”, вели Нил Доналд Волш

“Утре е првата празна страница на книгата од 365 страници. Напишете добра “, Бред Пајсли

“На здравје за новата година и новата шанса да ја направиме вистинската работа”, Опра Винфри

“Во иднина постојат многу подобри работи, од оние што ги оставивме зад себе”, вели С.С. Луис

“А сега, ја славиме новата година и многу работи што никогаш не се случиле” Рајнер Марија Рилке

“Прославете го крајот – бидејќи тој носи нов почеток”, Џонатан Локвуд Хјуи

“И одеднаш знаете: време е да започнете нешто ново и да верувате во магијата на почетоците”, Екхарт

“Не плашете се да се откажете од добро, за да добиете одлично”, изјавил Џон Д. Рокфелер

“Ако сте доволно храбри да кажете збогум, животот ќе ве награди со ново здраво”, рекол Паоло Коељо

“Напиши во твоето срце дека секој ден е најдобриот ден во годината”, изјавил Ралф Валдо Емерсон

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКакво значење има цветот Антуриум според Фенг Шуи!
Следна објаваЗимата претставена на платната на големите сликари
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР