Зимата со себе носи голем број весели нешта, како што се на пример зимските спортови. Скијањето не е само забава, туку е вистинска авантура која ја доживува човековото тело и душа.

Во последните неколку години овој популарен спорт стана еден вид  омилена семејна авантура во зимскиот период. Секако една од најважните работи кога станува збор за овој спорт е добрата и квалитетна зимска опрема.

За сите вљубеници на снежните спортови кои во исто време сакаат да бидат шик, париската модна куќа “IZIPIZI” неодамна ја лансираше својата најнова модна колекција на заштитни очила за скијање. Покрај извонредниот дизајн, овие прекрасни очила се изработени со 100 процентна заштита од студ и ветер. Леќите се од прва категорија. Страниците на очилата се кожни, а може да се најдат во неколку бои. Во оваа прилика издвоивме неколку интересни модели од оваа колекција.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВолшебна мешавина на убавина и слаткарство во срцето на Париз!
Следна објаваДомашна маска за сува и оштетена коса во зима!
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР