5 Алкохолни пијалоци кои ја уништуваат вашата кожа!

5 Алкохолни пијалоци кои ја уништуваат вашата кожа!

Овие алкохолни пијалоци треба да се избегнуваат, бидејќи тие значително влијаат на кожата и нејзиниот изглед.

Дружењата денес (особено тие ноќните) стануваат незамисливи без алкохол. Но, повеќето, не размислуваат за последиците што ги има алкохолот додека стојат на шанкот во некој бар со пијалокот во рака.

Факт е дека секој алкохол има штетни ефекти врз нашето тело и на нашата кожа. Алкохолот ја отстранува водата од телото и ја суши кожата, па така се појавуваат брчките. Со самото тоа, кожата автоматски почнува да произведува повеќе себум за да се хидратизира, така да појавата на мозолчиња и митесери е неизбежна.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава8 филмски предлози за Нова година – ако ја чекате дома!
Следна објаваСРЕЌНА НОВА 2018 ПРИЈАТЕЛИ!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР