Одбравме 8 совршени филмови за сите оние кои одлучуја Новата година да ја дочекаат дома. Акцијата на филмовите се случува истата вечер, така да сигурно ќе го зачинат влегувањето во 2018-та година!

‘Holiday Inn’ (1946)

‘When Harry Met Sally’ (1989)

‘Rent’ (2005)

‘The apartment’ (1960)‘Peter’s Friends’ (1992)

‘Snowpiercer’ (2013)‘Snowpiercer’ (2013)

‘Ocean’s 11’ (1960)

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако јапонската уметност ги импресионираше европските сликари!
Следна објава5 Алкохолни пијалоци кои ја уништуваат вашата кожа!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР