Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram!


Љупче Василев

Љупче Василев се занимава со професионална фотографија. Мотивот на фотографијата е вечната битка на доброто и лошото во мислите на секој човек (од темни кон посвлети времиња). Го користам правилото на третини да го доловам моментот. Сликана е со Canon 80D и Canon 18-135mm објектив, во Скопје.

Контакт со Љупче можете да воспоставите преку ljupche.vasilev@gmail.com или Инстаграм


Љупче Кузмоновски

Се занимавам со фотографија аматерски, но со голема пасија посебно outdoor сликање.

Фотографијата е направена во Ногаевци, Градско и е со апликација VSCO  фотографирана со Samsung S8.

Контакт со Љупче можете да воспоставите преку Фесјбук или Инстаграм


Марио Никчевски

Марио Никчевски се занимава со фотографирање скоро 5 години и неколку пати има освоено награда на различни конкурси. Фотографијата која го доенсе во ТОП 3 е направена со фотоапарат.

Контакт со Марио можете да воспоставите преку Инстаграм 

 


За да учествувате на нашиот неделен натпревар треба само да не означите на Вашата фотографија (@divian.arts) и во описот да го вметнете нашиот хаштаг (#divianarts).

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСемеен дом претворен во волшебна празнична бајка!
Следна објаваНаправете сами: празнична декоративна трпеза!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР