Блогерката и стилистка Кристин Дови, го претвори домот на едно мало семејство во вистинска празнична земја на чудата …

Станот кој го креираше Кристин Дови, од подот до таванот со безвременската црна, со бели и дрвени елементи, благодарение на дизајнерката Стејси Меклин, го направи овој модерен дом како од бајките. Всушност, младото шестчлено семејство што живее таму, ги празнува празниците на многу традиционален начин: тие ги готват заедно оброците во големата кујна, потоа уживаат во блиската трпезарија, за навечер заедно да гледаат филмови со празнична тематика во топилната од каминот.

Како што вели дизајнерката Кристин Дови: “Сакав да создадам природна и топла атмосфера, проткаена со имагинација”. Резултатот е земја на чудата, која е елегантна и рустикална во исто време, сосема неконвенционална и е вистинско олицетворение на магијата на зимската сезона.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСкандинавски стан во бохо стил!
Следна објаваТоп 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР