Ви претставуваме уникатен дом, со многу интересни комбинации на стилови …

Овој стан не само што има ентериер во бохо стил, тику и скандинавски бохо дизајн. Станот и припаѓа на данската модна дизајнерка и дизајнерка на ентериери  Malene Birger, а како што можете да видите, полн е со креативни и шик детали.

Станот на оваа млада дама е финиширан во црно-бела комбинација исто како и сите традиционални скандинавските простори, но текстурата на деталите и допадливите бохо елементи прават овој стан да се издволува од останатите.

Целиот простор се капе во природна светлина како во најдобар дел од традиционалниот нордиски стил. Парчиња мебел имаат многу интересна линија на дрво, кои може да се чинат малку несоодветни, но сепак исклучително природно во овие скандинавските соби.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMelika Dez | Извондредни танцувачки фотографии!
Следна објаваСемеен дом претворен во волшебна празнична бајка!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР