Кога станува збор за фотографирање на танчери, Melika Dez сака да ги извади од студио и да ги фотографира во урбаните катчиња на Њујорк, Монтреал, Париз и Рим.

Уметницата од Монтреал ја документира убавината на движењата во балетот, хипхопот, или акробацијата. Прецизноста и хармонијата се секогаш во главното светло на случувањата, а главен предизвик е да се долови и харизмата на танчерите.

Image may contain: one or more people and people playing sport

Image may contain: 1 person, shoes, outdoor and water

Image may contain: one or more people, living room, shoes, child, indoor and outdoor

Image may contain: one or more people, skyscraper, sky, shoes and outdoor

Image may contain: 1 person, outdoor

Image may contain: one or more people, sky, ocean, outdoor and water

Image may contain: one or more people, people standing and outdoor

Image may contain: one or more people, shoes and outdoor

Image may contain: one or more people, shoes and outdoor

Image may contain: one or more people, shoes and outdoor

Image may contain: 4 people, people smiling, stripes, car and outdoor

Image may contain: 1 person, shoes and outdoor

Image may contain: 2 people, shoes and outdoor

Image may contain: 1 person, sitting, plant and outdoor

Image may contain: one or more people and outdoor

Image may contain: 1 person, outdoor

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВинтиџ моторот на BMW со нов дизајн!
Следна објаваСкандинавски стан во бохо стил!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР