Ѕвона“ Музика и аранжман: Никола Мицевски Текст: Весна Малинова Видео: Мелем Продукција Сите права се задржани! Avalon Production 2017 ©.

Текст: Тивко одам по патот тивко полека и на тебе си мислам јас кротко газам по градот што ме израсна збор – два „добар ден“ од комшија Ѕвонат ѕвона од љубов љубов голема да те сакам не престанувам Бадник на праг гори оган дома сум јас Знам сите зими ќе минат нема веќе да те видам но едно нема да помине Знам сите песни ќе стивнат сите рози ќе се скинат јас ќе те сакам до краен ден Знам сите зими ќе минат нема веќе да те видам но едно нема да помине и сите песни да стивнат дури в небо не се вивнам јас ќе те сакам до суден ден Светат светла под сите прозори ко ден а јас светам само за тебе добри луѓе леб двојат и за другите и се леат песни од срце Ѕвонат ѕвона од љубов љубов голема љубов која не престанува Божиќ е пак свети ноќта дома сум јас

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајдобри празнични модни комбинации!
Следна објаваТоплата Balayage – најубав зимски тренд на косата!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР