Топлиот Balayage е нај кул тренд боја на коса!

2017 година доаѓа до својот крај и токму сега се кристализира главниот тренд кога станува збор за бојата на косата. Оваа зима многу жени ќе ја носат и ќе влезат во новата година со најубавата боја на сезоната.

Тоа е боја на топол кафен тон со светли акценти или како сок од јаболко. Оваа боја е дизајнирана од познатиот фризер Ryan Weeden и именувана е по топлиот Божиќен пијалок, сок од јаболко со цимет.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКаролина Гочева со нова песна Sвона!
Следна објаваJimmy Choo : кампања Cruise 2018 со Kati Nescher !
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР