По ангажирањето на Кара Делевин за нивната празнична кампања, Џими Чу ја продолжува соработката со познататие и за колекцијата”Круз” 2018 година.

Новата ѕвезда на кампањата е моделот Кати Нешер, која беше фотографирана во амбиент на забава за оваа прилика, претставувајќи се во шик моделите на познатиот бренд.

Новите модели на познатиот бренд навистина блескаат – од мокасини поставени со крзно, светликави чизми, па се до фантастични стаклени платформи. За одличните фотографии од кампањата, главниот “виновник” е Серж Леблон, а моделот Кати се појавува во видеото, кое беше снимено по истиот повод.

“Кога зборуваме за Круз колекцијата, таа е целата во празничен тон. Без разлика дали станува збор за бои, облици, материјали, оваа колекција комбинира смели елементи кои ја истакнуваат убавината, мистеријата и атрактивноста на жените во мракот “, рече Сандра Кои, креативен директор на Jimmy Choo .

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТоплата Balayage – најубав зимски тренд на косата!
Следна објаваПодарување подароци за Нова година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР