Image may contain: 1 person, close-up

Alice е името на серијалот од фотографката Evelyn Bencicova која претстави колекција на нејзини портрети кои ги екпресираат нејзините чувства за време на нејзината борба со осаменост, депресија и безнадежност. Атмосферата на фотографиите е мелахонична и исполнета со емоционална нежност која води на моменти до кршливост.

Одличен начин да се претстави борбата на тивките херои со депресијата!

Погледнете!

Image may contain: 1 person

Image may contain: one or more people and indoor

Image may contain: one or more people

No automatic alt text available.

Image may contain: 1 person, standing

Image may contain: 1 person, indoor

 

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР