Како да се најде идеално осветлување, практично е грижа во секој дом. Изборот на соодветната ламба, покрај нејзината функционалност, мора да исполни уште еден услов – да се вклопи во естетскиот амбиент.

Постојат милиони различни работи што уметниците и дизајнерите ги прават во последно време со светлината – од боење, засилување или намалување на интензитетот до манипулација со обликот. Вистинската комбинација на светлина и сенки, додава сосема нова димензија во собата, а внимателно одбраната светилка станува украс што и дава посебен печат на домашната атмосфера.

Секоја од следните 10 светилки игра двојна улога – тие се извор на светлина, но во исто време се и врвот на уметноста и креативноста.

Стаклена градина

Облак

Балони

Глуварки

Шума

Риби

Книга

Мрзливи ламби

Скршени чинии
Sвездена ламба

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСкопје го доби Creative Hub – бизнис центар на креативноста и неформалното образование
Следна објаваКако правилно се јаде во јапонските ресторани?
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР