Сенката за очи која ви е потребна во декември е сјајот на розовото злато. Оваа трендовска боја за декември веднаш ќе ви даде гламурозен изглед. Изберете сенка за очи што има светлосни пигменти за дополнителна доза на гламур. Најдобро од сè, оваа нијанса одговара на секоја боја на коса и на секоја боја на очите, па не можете да направите грешка.

За да ја задржите сенката на очи преку цел ден и ноќ без да се избрише, прво нанесете прајмер, односно база за сенки. Потоа нанесете ја розова-златната сенка за очи над целиот капак и нежно проширете ја нагоре. За дополнителен пигмент, натопете ја четката со малку фиксатор за шминка или сенката нанесете ја со врвовите на вашите прсти.

За додатен wow ефект, нанесете маскара во интензивна црна боја. И тоа е тоа, подготвени сте!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваFashion Group започнува со онлајн продажба на своите брендови
Следна објаваЗошто дигиталната писменост е важна за младите?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР