Големата енигма конечно е решена. По обвинението за сексуална злоупотреба со која се соочува Kevin Spacey, Netflix ја потврди големата вест.

Во објавата на Netflix се вели, дека шестата сезона ќе биде воедно и последна сезона на хит серијата House of Cards, а дека Robin Wright, односно Claire Underwood ќе биде новиот притатагонист на серијата.

Донесената одлука значи и да се задржат на работа повеќе од 2000 лица кои работат на оваа серија. Шестата и последна сезона ќе има осум продолженија, а писателите на сценариото веќе започнаа да создаваат епизоди во кои Fank Underwood ја напушта својата ѕвездена позиција во серијата, а  Claire го зазема местото под рефлекторот.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕдно место фотографирано во сите четири сезони
Следна објаваБисерите се “statement” накит на сезоната со стил!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР