Оваа недела, Chopard покажа уште една колекција на накит создадена во соработка со Rihannа.

Вкупниот број на парчиња е над 10, што значи дека можеме да зборуваме за вистинската колекција со високо-уметнички дизајн. Историски момент за Chopard, но исто така и за Rihannа.

Станува збор за скапи и висококвалитетни парчиња, повеќе класични, што ретко кој може да си ги дозволи, а се направени од ексклузивни материјали како што се дијаманти и скапи метали..

Rihanna  ја сврте оваа ситуација за 180 степени. Под нејзино раководство, во работилниците на Chopard, креираа парчиња кои потсетуваат на тие кои се носат на карневалите и во Барбадос.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБлизнаци го тестираа iPHONE X, дали е доволно паметен за да ги разликува?
Следна објаваТоп 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР