Lego куќа, која е опремена со над 25 милиони шарени Lego коцки и блокови, ќе ја стимулира имагинацијата дури и на тие најзаспаните.

Додека девојките сонуваат за луксузен одмор и сместување, момчињата можеби повеќе сакаат нешто малку по различно. Компанијата Lego изгради куќа лоцирана во Данска, во градот Билунд, каде се наоѓа и самата компанија.

Кога сакате, можете да ја поминете ноќта во просторијата на Lego, каде што креветот се наоѓа во голем базен со коцки Lego.

Благодарение на Lego, сите ние некогаш градевме цели замоци, бродови, змаеви, градови, свемирски бородови… и ги оживувавме .

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧорапи со машнички за најинтересната модна приказна на сезоната!
Следна објаваНеделeн хороскоп од 20.11 – 26.11. 2017 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР