ОВЕН

Работа

Ве очекуваат многу работи кои мора да ги завршите во краток временски период, но без нервоза, работете со добар тим на соработници. Многу луѓе ве критикуваат, но вие се држите до својата концепција и лојалните соработници.

Љубов

Најдобро се чувствувате кога имате впечаток дека ги контролирате важните ситуации во приватен живот, иако вашиот партнер сè почесто умее да ве изненади. За среќа, немате причина да се грижите.

Здравје

Поттикнувајте кај себе подобра концентрација и позитивно расположение.

БИК

Работа

Премногу навлегувате во детали, моментално ви се потребни практични решенија, потрудете се да го завршите тоа, што сте го започнале.

Љубов

Очекувате да ви се јави лице кое ви е многу драго и со кого лесно можете да се договорите за работа со странци, или ќе одите на заедничко патување.

Здравје

Слободното време посветете го на психолошка релаксација.

БЛИЗНАЦИ

Работа

Јасно ви е дека понекогаш во важни ситуации, не можете доволно да влијаете на развојот на деловните настани. Размената на идеи и тимската работа,секогаш носат подобри резултати.

Љубов

Се обидувате да оставите впечаток дека се функционира потполно, но длабоко во себе, потиснувате некои емоционални стравови и грижи.
Здравје
Посветете  внимание на вашите соништа, бидејќи тие го одразуваат тоа што ве оптеретува.
 
РАК
Работа

 

Можни се затегнати односи со колегите, особено со еден Јарец или Овен, кој нема доволно разбирање за вас.

Љубов

Вие се согласувате со емотивните компромиси што ги предлага вашиот партнер.

Здравје

Подобрете ја вашата психофизичка состојба.

ЛАВ

Работа

Се обидувате да го убедите партнерот дека треба да ја прифати вашата идеја за одење во странство, барем за кратко време.

Љубов

На вашиот партнер, не му оставате многу простор за слободен избор, но на среќа делувате многу убедливо. Вешто го користите вашиот шарм.
Здравје
Спортувајте и, пред сé, бидете насмеани.
ДЕВИЦА
Работа

Обрнете големо внимание на некои информации што можат да ви го скратат вашиот пат до успехот. Имате големи очекувања, особено кога станува збор за Лав, со кого веќе долго време соработувате успешно.

Љубов

Задоволството што го чувствувате во нечие друштво, може да ве наполни со позитивна енергија и да ги зголеми вашите субјективни граници.

Здравје

На сите им треба позитивно охрабрување, а вам ви е потребен и понекој лек за тоа да го одржите.

ВАГА

Работа

Со желба да постигнете исклучителни деловни резултати, вие се согласувате на импровизација. Понекогаш, без поголем ризик, не постои забележлив успех или голем оддек кај соработниците.

Љубов

Партнерот го збунувате со емотивните контрасти во реакциите, честите  промени на мислењата, како и со промените на расположението.

Здравје

Позитивното опкружување го потикнува вашето расположение.

ШКОРПИЈА

Работа

Интелектуалните вештини ќе бидат пресудни во проценувањето на добрата деловна можност, која ќе ви ја понудат во текот на овој период.

Љубов

Ви се чини дека лицето за кое сте заинтересирани, нема доволно разбирање за вашите емоционални потреби. Но, без разлика на се, обидете се да не влезете во  меланхолично расположение.

Здравје

Важно е да акумулирате позитивна енергија и да одржите добар имунитет.

СТРЕЛЕЦ

Работа

Вешто ги користите своите вештини во различни ситуации и не се откажувате од деловните визии. Се додека имате јасна претстава за тоа што и колку сакате да постигнете, можете да се надевате на успех.

Љубов
Подготвени сте да направите речиси се за партнерот, но под услов некој да не ја компромитира вашата воспоставена доминација и интегритет.
Здравје
Вие сте во одлична психо-физичка форма.
ЈАРЕЦ
Работа
Важно е да имате деловна цел, но поважно е да ја завршите работата на начин кој ќе ви овозможи успех и добра зработувачка.
Љубов
Очекувате повеќе од она што партнерот може или сака да ви го даде.
Здравје
Релаксирајте се.
ВОДОЛИЈА
Работа
Имате можност да се помирите со некој Рак или Шкорпија, но по тоа прашање, вие сте своеглави. Имате голема желба да се сретнете со личноста која навистина ве заинтригира, со идејата за нова работа.
Љубов
Лесно го менувате емотивниот интерес, кој најмногу зависи од вашето расположение или од луѓето со кои се среќавате. Умееете вешто да се прилагодите на она што другите го бараат.
Здравје
Зајакнете го вашиот имунитет и внесувајте повеќе витамини.
РИБИ
Работа
Бидете сигурни дека правите се што е потребно, за да го добиете моменталниот професионален и личен максимум во различни насоки.
Љубов
Понекогаш императивно не се откажувате од своите емотивни намери, дури и во ситуација кога сите околу вас мислат поинаку.
Здравје
Во овој период најважно е да се усогласат мислите и чувствата.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИсполнете го својот сон и преспијте во вистинска Lego куќа!
Следна објаваФилм со моќна еко-порака „Земјата од иднината” најдобар на осмиот „Мобил фестивал“
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР