Дозволете да Ви го претставиме победникот на нашиот неделен  фото натпревар на InstagramФилип Ѓорѓиоски

Филип е креативец кој својата имагинација ја пренесува преку фотографија, преку која мајсторски креира алхемија и драма од скопскиот метеж. Зад себе има искуство со фотографирање на забави во Скопје и Прилеп.

Фотографијата е направена под мостот „Гоце Делчев“, наспроти Влада на Р.М. Употребена е техниката HDR, составена во Adobe Photoshop и довршена во Adobe Lightroom.

За соработка со Филип можете да го контактирате на неговиот Instagram, Facebook и email (filipp.gorgioski@gmail.com).


За да учествувате на нашиот неделен натпревар треба само да не означите на Вашата фотографија (@divian.arts) и во описот да го вметнете нашиот хаштаг (#divianarts).

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајбараните балетанки на сезоната се во Zara!
Следна објаваНеделен хороскоп од 13 – 19.11.2017 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР