Image may contain: outdoor

Мајсторството во фотографирање на обичното секојдневие на осамениот простор. Со изразена симетрија и смел фокус, Michael Belhadi ни го претставува фотографскиот серијал Elsewhere. Серијалот ја презентира способноста на Мајкл да ги забележува неочекуваните бои, текстура и пејсажи во најнеочекуваните места. За да видите повеќе од неговата работа, ѕирнете на неговиот Instagram.

Image may contain: sky and outdoor

Image may contain: plant and outdoor

No automatic alt text available.

Image may contain: sky, bridge, ocean, outdoor and water

Image may contain: sky and outdoor

Image may contain: outdoor, indoor and food

Image may contain: mountain, sky, outdoor and nature

Image may contain: plant, tree, sky, outdoor and nature

Image may contain: cloud, sky, shoes and outdoor

Image may contain: sky, tree and outdoor

Image may contain: sky and outdoor

Image may contain: grass, plant and outdoor

Image may contain: outdoor

Image may contain: car and outdoor

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСпектакуларен пентхаус во Сан Франциско!
Следна објаваLaurence Bouchard | Игра со сенките
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР