Гордо сместен во срцето на Сан Франциско, The Harrison е величествен 49-катен небодер, кој го креираше Ken Fulk…

Тукушто претставената Signature Collection, ги содржи пентхаузите кои ќе ве остават без здив. Оваа колекција ги опфаќа шестте највисоки катови од зградата, а вкупно ги има седумнаесет. Тие нудат комбинација од луксуз, елеганција и воодушевувачки поглед.

Пентаузите со две или три спални соби, содржат дијагонални подови од сибирски даб, елегантни плочки во бањите, како и бели, полирани мијалници од мермер Carrara. Тие, исто така, доаѓаат со многу модернистички кујни, кои се опремени со Sub-Zero и Bertazzoni апарати. Сепак, главните елементи на овие пентхауси, во кои што сите сопственици гарантирано ќе уживаат, се отворените балкони, кои им даваат можност да уживаат во поглед на градот.

Значи, ако сте подготвени да се преселите во Сан Франциско и можете да одвоите помеѓу 3 и 8,8 милиони долари, еден од овие прекрасни домови може да биде ваш.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМинимализмот делува префинето и луксузно! научете како…
Следна објаваMichael Belhadi | Убавината во обичното
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР