Ви предлагаме 8 идеи на маникир кои се посебно интересни…

Сјајната сина боја со светлечки камчиња ќе изгледа одлично на долги нокти.

Кога ќе почувствувате тага или есенска меланхолија, направете нокти во светли бои. Изберете различна боја за секој нокт!

Светките, кои до неодамна се сметаа за лош вкус, “провалија” во модерните трендови со нова сила.

Делокатната розова, може да се користи било кога, не само во пролетта или летото.

Црна чипка на есен. Ќе се согласите дека изгледа секси.

Уште една варијанта со сјајни лакови за есенската сезона.

Невообичаена црна. Ќе изгледа одлично ако имате светол тен на кожата.

Можете лесно да комбинирате и други бои, но не плашете се да ги комбинирате цртежите и акценти во боја.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСликите на Andy Kehoe потсетуваат на руските бајки
Следна објаваХоландскиот музички гениј гитаристот Јан Акерман во Скопје
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР