No automatic alt text available.

Gill Bustamante е англиски сликар чии дела го одземаат здивот!

Фузијата на експресионизмот, импресионизмот, семи-абстрактот, арт деко, арт нову и дневното расположение на Gill е изразена преку богата тиркизна до храбра портокалова и темна црвена. Секако, мора да се согласиме дека на храбар начин е достигната нежноста на мистичниот животински свет.

Главната инспирација кај авторот е тексурата на природата, флуидната енергија, боите и дивите животни. Птици, тигари, елени ѕиркаат меѓу психоделичната сцена позади дрвта, чија текстура изгледа како да ќе се исцеди од платното.

 Image may contain: plant, flower and outdoor
No automatic alt text available.
Image may contain: outdoor
Image may contain: outdoor
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.
Image may contain: plant and indoor

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСликарски техники во домот!
Следна објаваРеновација на Јапонската градина во Портланд
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР