Претворете го вашиот дом во уметничка галерија со помош на тапети кои потсетуваат на различни сликарски техники и акварели…Дизајнерското студио POLY DEC, постојано не воодушевува со нови дизајни.

Сликањето со четка е најубавиот начин да се создаде текстура на сликата, што значи дека дизајнерите најчесто се извалкани со боја … на нив понекогаш се наоѓа повеќе боја отколку на хартијата!

Дизајнот на ткаенината TRATTINO од колекцијата Fauvismo е креиран со користење на апстрактни четкички на подлоги со посветли нијанси.

Цветниот дизајн во техниката акварел е идеален начин за пренесување на пролетта и летото во ентериерот, бидејќи тоа е свежа и весела палета на бои.

Дизајнот PARADISE од колекцијата Amazilia е лежерно уметничка интерпретација на прекрасни тропски цвеќиња и бујна вегетација, дигитално печатени, со совршени детали, совршени за оние кои сакаат енергичен, ботанички ентериер.

Kabala е уште еден дизајн со егзотични цветови. Овој фантастичен дизајн на тропско цвеќе е достапен како ткаенина и како тапет.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава750.000 $ за репродукција на Мона Лиза со мустаќи и брада!
Следна објаваМистични пејсажи на платно кои ја будат фантазијата
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР