Блогерката Решма Сањеев има голема страст за украсување на ентериери. Таа има кариера во човечки ресурси, но за време на викендите ужива во се што има врска со декорации, DIY проекти и уредување на домот.

Откако го купила овој елемент со фиоки во винтиџ продавницата за 10 долари, еден викенд поминала во неговото средување и направила одлично парче мебел, кое го сменило целиот простор во нејзиниот дом.

Пред да почне да игра со боите, комодата со фиоките била целосно бланширана, фиоките биле обоени во портокалова боја, а потоа се нанесени два слоја интензивна розева. Внатре во фиоките, таа залепила шарената хартија за завиткување на подароци со портокалово бела шема, рачките кои веќе биле на фиоката детално ги исчистила и добила резултат кој целосно не израдува и воодушеви.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЦрвена зимска колекција на Adidas патики!
Следна објава750.000 $ за репродукција на Мона Лиза со мустаќи и брада!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР