Image may contain: sky, cloud, tree and outdoor

Ty Newcomb е мајсторот за документирање на магични пејсажи!

Скитајќи под американското небо, тој фотографираше неверојатно добри пејсажи од Wyoming и Colorado. Пејсажите се меѓу сонот и јавето и може да се каже дека ја имортализираат етеричната атмосфера. Пастелните бои доминираат, презентирајќи ја вибрантната природа во интензивна светлина.

Во секој случај, убавината може да биде најдена секаде, се додека обрнуваме внимание!

За работата на фотографот можете да го посетите неговиот сајт, или инстаграм.

Image may contain: outdoor and water

Image may contain: sky, cloud, outdoor and nature

Image may contain: sky and outdoor

Image may contain: sky, cloud, outdoor, nature and water

Image may contain: sky, tree, night, outdoor and nature

Image may contain: sky, mountain, twilight, outdoor and nature

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајвпечатливите маски за Ноќта на вештерките
Следна објаваНеделен репертоар на Драмски театар (30.10. – 5.11.2017)
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР