ден и час: 31.10.2017 (вторник) | 20.00

Претстава: Папагалот Историки

Автор: Сашко Насев

Режија: Љубиша Георгиевски

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБоженствените пејсажи на Ty Newcomb
Следна објаваЦрвениот костум е хит на есенската сезона!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР