Izabel Gular – ангелот на Victoria’s Secret и ѕвезда на насловни страни на магазини, родена е во Сао Паоло, Бразил.

“Спортот беше дел од мојот живот од најраната младост”, вели Гулар. “Ако сте највисока девојка во класот, тогаш сосема е нормално да тренирате одбојка и кошарка, нели?”

Со тежок и напорен распоред, Изабел наоѓа време за спорт секој ден.

“Имам лична цел – да тренирам точно еден час дневно, без оглед на тоа колку е зафатен мојот ден”.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕсенска боја која се вклопува во секој ентериер!
Следна објаваФото на денот | Девојката во Токио
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР