Куба е една од оние неверојатни земји кои се состојат од силна и енергична култура, прекрасни градови и неодоливи плажи.

Приказните за Куба ќе ве присилат да ги спакувате коферите и да побрзате да ја посетите оваа прекрасна земја, без оглед на тоа дали сте љубител на песочни плажи, храна или култура, бидејќи има многу прекрасни места кои треба да ги откриете на овој остров, особено главниот град Хавана.

Хавана е веројатно најголемиот отмен предизвик во Латинска Америка.

Куба ја прават луѓето, љубезни и гостопримливи. Немојте да бидете изненадени ако таксистот ве гушне, ако при влегување во автомобилот ви отвори врата. Кубанците се срдечни. Затоа, контактот со очи, убав збор и љубезност се она, што покрај доброто расположение, мора да го спакувате за патување во Хавана.

Во Хавана, колку пати и да сте биле до сега, секогаш ќе најдете нешто ново и возбудливо. Само бидете сигурни дека нема да пропуштите некои од овие места, што ви ги препорачуваме.

1. Уживајте во поглед на морето од ѕидот Малекон

Upoznajte Havanu

2. Откријте ја прекрасната катедрала во Хавана

Upoznajte Havanu

3. Научете салса
Upoznajte Havanu
4. Посетете го Plaza de la Revolución
Upoznajte Havanu
5. Разгледајте ја Старата Хавана
Upoznajte Havanu
6. Погледнете го зајдисонцето од замокот Морро
Upoznajte Havanu
7. Уживајте во убавината на шеталиштето Пасео дел Прадо
8. Разгедајте го Гран Театро де ла Хабана
Upoznajte Havanu
9. Посетете го живописното село Фустерланд
Upoznajte Havanu
Мора да ја доживеете Куба, особено Хавана, возбудливо место кое мириса на рум, кубански пури и задоволство.
Upoznajte Havanu
Upoznajte Havanu
Upoznajte Havanu
Upoznajte Havanu
Upoznajte Havanu

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваFashion&Friends есен-зима ’17 | „The grass is always green“
Следна објаваСовремени реинтерпретации на сликите од Ван Гог
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР