Обоениот гел за веѓи “Brow Filler“од Artdeco ќе, стане ваш омилен, веднаш штом ќе го пробате. Важна карактеристика е тоа што гелот содржи фини влакна кои ги исполнуваат веѓите и ги покриваат местата каде природно немаме влакна, односно празнина на веѓите. Со мини четката што изгледа како типична четка за маскара, гелот лесно и прецизно се нанесува, без размачкување. Во исто време, ви дава можност да ги чешлате веѓите во посакуваната форма.

Гелот е достапен во пет нијанси, што значи да се најде вистинскиот за вас, нема да биде проблем.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛуксузни ентериери во боите на скапоцените камења!
Следна објаваСлаткододен аквариум во Карловац-Хрватска!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР