Обоениот гел за веѓи “Brow Filler“од Artdeco ќе, стане ваш омилен, веднаш штом ќе го пробате. Важна карактеристика е тоа што гелот содржи фини влакна кои ги исполнуваат веѓите и ги покриваат местата каде природно немаме влакна, односно празнина на веѓите. Со мини четката што изгледа како типична четка за маскара, гелот лесно и прецизно се нанесува, без размачкување. Во исто време, ви дава можност да ги чешлате веѓите во посакуваната форма.

Гелот е достапен во пет нијанси, што значи да се најде вистинскиот за вас, нема да биде проблем.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛуксузни ентериери во боите на скапоцените камења!
Следна објаваСлаткододен аквариум во Карловац-Хрватска!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР