Вештите дизајнерите на 3LHD го претворија напуштениот камп во уникатен аквариум на падините во Карловац. Едно од најинтересните архитектонски решенија, под зелената ливада на еден рид, е слатководниот аквариумот, што го воодушеви светот.
Слатководните риби и растителниот свет на овој аквариум, ја повикува јавноста на  подлабоко разбирање на екосистемот во регионот на Карловац. Едукативниот центар и продавниците се наоѓаат веднаш до и под природната падина, покриени со зелена трева, како знак на единство со животната средина. Аквариумот ја претставува флората и фауната на хрватските реки и езера, геолошкото минато, традиционалната култура и историјата на четирите реки во Карловац.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГел во боја за веѓи!
Следна објаваЗдрав пијалок кој ги топи килограмите!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР