Jedinstvena kutija za Dom Perignon

Јапонскиот уметник и дизајнер Токјуин Јошиока соработуваше со познатиот бренд Dom Perignon за да создаде две шишиња со ограничено издание …

Јошиока е познат по своите уметнички инсталации, кои најчесто се игра со светлина, прекршување на светлината и рефлексии. Шишињата што тој ги создаде беа дефинитивно во согласност со неговата призматична тема.

Тие се претставени во кутија изработена од кристалот Бакарат, кој се рефлектира и ја пробива светлината, давајќи им на шишиња многу уникатен изглед.

 

Етикетите се изработени од холографски материјал, и овој детал, исто така, во голема мера му помага на овој производ да ни го привлече вниманието. Можете и самите да забележите дека долго време било работено на изгледот на самата кутија, во која се наоѓа Dom Pérignon Vintage 2009.

Оваа едиција на ограничено издание е достапна за купување во Јапонија во текот на овој месец.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОвие очила се следниот моден хит!
Следна објаваЧестит 11 Октомври – ден на народното востание на македонскиот народ!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР