Тука ќе најдете неверојатни солени езера од кои здивот ќе ви застане…

Ако сакате да патувате и да ги видите волшебните работи што ги создава мајката природа, тогаш Перу мора да биде вашата следна дестинација. Иако Перу нуди одлична храна и пријателски расположен луѓе, ве советуваме да ги посетите Марас Солт Лејк, кои се наоѓаат во светата долина на Инките.

Таму се наоѓаат голем број на мали езера кои се поставени каскадно и кои делуваат како мали базени во кои со нетрпение чекате да скокнете. Бидејќи на ова место концентрацијата на сол е огромна, за момент ви се причинува како целата долина да е завеана со снег, меѓутоа дури подоцна ќе сфатите, дека тоа се само наслаги на сол кои се таму наталожуваат со години.

Изгледаат фантастично, нели?

Posetite Peru ako želite putovanje iz snovaΑποτέλεσμα εικόνας για peru maras salt lakeΣχετική εικόναPosetite Peru ako želite putovanje iz snovaPosetite Peru ako želite putovanje iz snovaPosetite Peru ako želite putovanje iz snovaPosetite Peru ako želite putovanje iz snovaPosetite Peru ako želite putovanje iz snovaΑποτέλεσμα εικόνας για peru maras salt lakeΣχετική εικόναΑποτέλεσμα εικόνας για peru maras salt lakeΣχετική εικόναΑποτέλεσμα εικόνας για peru maras salt lake

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваZara Home: колекција за удобни викенди во домот!
Следна објаваЕсенски фотографски серијал на Phillip Haumesser
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР