Green Life е дефинитивно еден од најпопуларните трендови во светот на дизајнот …

Луѓето се повеќе прифаќаат декор, кој е првенствено еколошки. Се разбира, во урбаните џунгли, создавањето зелена оаза е многу тешка задача, која често не може да добие доволно простор за да резултира со градина во целосна форма.

Oprema za vertikalne bašte i zeleniji život

Вертикалните градини се навистина идеален зелен додаток и направи сам проект, кој е истовремено забавен. Дава пополна слобода во однос на растенијата и сукулентите кои можете да ги користите.

Oprema za vertikalne bašte i zeleniji život

Овој пристап дефинитивно нуди повеќе искуство и ја олеснува работата на вашиот зелен ѕид за време на неговиот развој. Сепак, не сите од нас имаат доволно време или вештини за создавање на овие убави направи сам – зелените ѕидови, кои се идеални за мали површини.

Oprema za vertikalne bašte i zeleniji život

Oprema za vertikalne bašte i zeleniji život

Oprema za vertikalne bašte i zeleniji život

Oprema za vertikalne bašte i zeleniji život

Oprema za vertikalne bašte i zeleniji životOprema za vertikalne bašte i zeleniji život

Oprema za vertikalne bašte i zeleniji život

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛуксузна Versus Versace колекција за есен/зима 2017-18!
Следна објаваДочекајте ја есента на правилен начин!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР