Најочекуваниот музички момент во текот на MTV VMA беше премиерата на новиот спот на Taylor Swift.

Во видеото има елементи кои покрај тоа што го прават спотот раскошен, го прават и интересен и како да испраќа пораки. Спотот започнува на гробишта, а на еден од гробовите има натпис Nils Sjoberg, псевдоним кој Тејлор Свифт кој го користеше кога заедно со Калвин Харис го напишаа хитот „This Is What You Came For“.

Сцената во која ужива во када полна со драгоцен накит, потсетува на ситуацијата во која медиумите ја опишаа како некој што постојано седи во својата куќа во када, полна со бисери и плаче. Во истата када, меѓу скапоцените камења, се крие една новчаница од 1 долар.  Дали ова се однесува на неодамнешниот судски случај во кој го тужи Ентони Муберт за $ 1 откако сексуално ја вознемири?

Ако го погледнете видеото „Look What You Made Me Do“, ние сме сигурни дека ќе забележите уште некои детали кои имаат врска со нејзината кариера и приватниот живот, полн со жолти страници.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕлегентни бермуди за работа!
Следна објава6 најпознати торби на свет!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР