• Бермудите мора да бидат бермуди, а не стари панталони со исечени ногавици.

• Внимавајте да не се премногу тесни и кратки.

• Не носете бермуди со принт, со кои ќе ги одите на работа. По бонтон, монохроматските бермуди можат да бидат пристојна замена за молив здолништето, а бермудите со принт се идеално решение за слободното време.

Бермудите ги гледавме во гардероберите на нашите мајки, но тие станаа широко популарни благодарение на модните блогерки кои ги комбинираат на безброј начини.

Бермудите всушност, никогаш не излегоа од мода и ни се враќаат во секоја топла сезона во нови бои и дезени. Оваа година, бермудите се елегантни и заводливи.

Ако сакате тие да бидат дел од вашиот бизнис стил, постојат неколку правила што мора да ги следите.

Исто како и здолништето, овој вид на пантолони треба да биде малку над или до коленото. Внимавајте на кројот – тој мора да одговара на градбата на телото, а бојата мора да биде умерена.

Носете ги со класични здолништа, накит и високи потпетици или рамни чевли. Тие изгледаат одлично како костим, така да можат да одговараат на вашиот блејзер или со долг елек.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛуксузна куќа на дрво во Мексико!
Следна објаваДали сте го виделе новиот спот на Taylor Swift ?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР