Познатиот модел Кејт Мос, уште еднаш ни ја покажа љубовта која ја чувствува кон светот на дизајнот …

Во соработка со англиската куќа за тапети de Gournay, оваа ѕвезда создаде гламурозна колекција на тапети, која беше претставена во нејзиниот дом во Лондон.

Оваа колекција настанала од инспирацијата на мистериозната светлина на самракот и фасцинацијата од анемомите, цвеќиња кои според грчката митологија, настанале од солзите на Афродита. Дизајнерски процес на колекцијата “Anemones in the light” настанала како резултат на интензивната соработка на топ моделот со креативниот директор на овој бренд.

Kejt Mos predstavlja kolekciju glamuroznih tapeta

“Сакам да ги гледам старите филмови со гламурозни купатила, во кои можете да ги видите раскошните фотељи. Моето купатило има една честерфилд фотеља и јас секогаш седам во неа, ” објаснува Кејт. “Во бањата имам и грамофон, па тука владее една удобна и забавна атмосфера, исполнета со прекрасни мириси”.

Погледнете и сами проценете, дали славната манекенка и топ модел, знае што работи кога станува збор за дизајнот.

Kejt Mos predstavlja kolekciju glamuroznih tapetaKejt Mos predstavlja kolekciju glamuroznih tapetaKejt Mos predstavlja kolekciju glamuroznih tapetaKejt Mos predstavlja kolekciju glamuroznih tapetaKejt Mos predstavlja kolekciju glamuroznih tapeta

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBikini Bar – новата pop-up продавница на Emilio Pucci!
Следна објаваЧист париски шик – Chloe есен/зима 2017!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР