Лондонската  02 Арена ќе биде домаќин на ретроспективна изложба посветена на легендарниот музичар Prince.

Изложбата насловена како “My Name Is Prince” ќе биде отворена на 27 октомври, а посетителите ќе имаат 3 недели можност, да ги посетат костимите со кои Prince ги одушевуваше на своите концерти, гитари, на рака нашишани стихови за неговите песни и лични предмети.

Најголемиот дел од изложените предмети доаѓаат од неговиот имот во Paisley Park, Minnesota. Еден од организаторите е и сестрата на Prince, Tyka Nelson, која вели дека е многу возбудена што ќе ги запознае неговите обожаватели.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОвој дом е олицетворение на совршенство!
Следна објаваВино Скоп по 11-ти пат во Скопје- Да ја дочекаме есента заедно!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР