Овој простор дизајниран од Стефан Толгард, ќе ви даде нова визија за префинето дизајниран машки стан, кој изгледа како да е дојден од земјата на соништата.

Prefinjeno dizajnirani penthaus
Станува збор за квалитетен, елегантен и пред сè добро дизајниран пентхаус со префинета декорација на загасити тонови. Овој стан е трендовски, кул, боемски, но исто така и конвенционален во исто време. Секое парче мебел има свој приватен простор и живот, но повторно, сите парчиња мебел заедно создаваат генијална целина.
Prefinjeno dizajnirani penthaus
Prefinjeno dizajnirani penthaus
Prefinjeno dizajnirani penthaus

Prefinjeno dizajnirani penthaus

Prefinjeno dizajnirani penthaus

Комбинацијата на стилови, нијанси и силуети се нагласуваат едни со други, на сосема безпрекорен начин. Интересната комбинација од челични сиви и кобалтните сини тонови, му дава просторна длабочина и текстура, како и сосема неочекуван амбиент.

Prefinjeno dizajnirani penthaus

Prefinjeno dizajnirani penthaus

Prefinjeno dizajnirani penthausPrefinjeno dizajnirani penthaus

Prefinjeno dizajnirani penthausPrefinjeno dizajnirani penthausPrefinjeno dizajnirani penthausPrefinjeno dizajnirani penthaus

Челично сивата тема, претставена е во просторот со предлози на нежни тонови во кафени нијанси. Полукружните масички за кафе, мермерните акценти масички со металните  основи, прекрасните сиви килими и други детали, совршено го надополнуваат текстуралниот ѕид и неутралните завеси. Од кој агол да гледате, овој дом е олицетворение на совршенството.

Prefinjeno dizajnirani penthaus

Prefinjeno dizajnirani penthaus

СПОДЕЛИ
Претходна објава5 совети за успешно само-мотивирање!
Следна објаваИзложба во чест на легендарниот музичар Prince!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР