Факт е дека никогаш нема да сте помлади од она што сте денес – факт е дека никое време не е посоодветно од сегашното. Buzzfeed, како креатори на ова видео сметаат дека парите се релативна работа, додека искуството вреди за цел живот. Многу научени лекции, многу запознаени култури. Многу создадени уметности, сите со иницијален почеток – патувањето. Откако ги погледнавме овие факти, евидентно се запрашавме… па, што чекаме?

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗа совршен престој на отворено!
Следна објава7 украсени тексас јакни кои не изгледаат досадно!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР