Секој пат кога холандскиот дизајнер Марсел Вандерс ќе ги вмеша свои прсти во некој проект, знаеме дека во прашање е нешто многу добро. Еве ги доказите.

Новиот проект на кој беше ангажиран дизајнерот е декорација и стилизање на хотелот “Grand Portals”, кој припаѓа на хотелскиот синџир IBEROSTAR со 5 ѕвезди и се наоѓа на Балеарските Острови, поточно во Мајорка, Шпанија. Хотелот беше отворен во јули оваа година и е креиран само за возрасни. Наменет е за сите возрасни гости кои бараат совршено задоволство за нивниот одмор, во луксузна средина и со врвна услуга.

Хотелот има вкупно 66 соби, од кои 5 се апартмани кои се тематски апсолутно уникатни. Постојат 2 Naughty Suites, Stargazer Suite, Games Suite Heritage Suite и Spa Suite.

Jedinstveni hotel na svetu sa 5 tematskih apartmanaJedinstveni hotel na svetu sa 5 tematskih apartmanaJedinstveni hotel na svetu sa 5 tematskih apartmanaJedinstveni hotel na svetu sa 5 tematskih apartmanaJedinstveni hotel na svetu sa 5 tematskih apartmanaJedinstveni hotel na svetu sa 5 tematskih apartmanaJedinstveni hotel na svetu sa 5 tematskih apartmanaJedinstveni hotel na svetu sa 5 tematskih apartmanaJedinstveni hotel na svetu sa 5 tematskih apartmanaJedinstveni hotel na svetu sa 5 tematskih apartmanaJedinstveni hotel na svetu sa 5 tematskih apartmanaJedinstveni hotel na svetu sa 5 tematskih apartmanaJedinstveni hotel na svetu sa 5 tematskih apartmanaJedinstveni hotel na svetu sa 5 tematskih apartmanaJedinstveni hotel na svetu sa 5 tematskih apartmanaJedinstveni hotel na svetu sa 5 tematskih apartmana

Кога ќе кажеме  naughty – немирен, тука не значи некои навистина непријатни работи. Овој тип на апартман е наменет за сите оние кои уживаат во нивните страсти. Има кружен кревет, огледала на таванот, секси релаксиран стол дизајниран од Р. Хутен и нема да поверувате, шипка за плес. Па, нели кажавме, дека овој хотел е наменет само за возрасни!

Stargazet Suite е дизајниран за романтичарите кои сакаат да ја истражуваат вселената. Плафонот на апартманот е украсен со кристали на Сваровски кои имитираат ѕвездено небо, а во апартманот има и специјализиран телескоп за следење на спектакуларното небо над Мајорка.

Heritage Suite

Games Suit

Spa Suite

Jedinstveni hotel na svetu sa 5 tematskih apartmanaJedinstveni hotel na svetu sa 5 tematskih apartmana

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMarc Fisher – кампања за есен/зима 2017!
Следна објаваСофистицирана магија на Giorgio Armani!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР