Познатиот италијански бренд Џорџо Армани ја претстави својата нова колекција за мажи – есен / зима 2017, во помалку формален правец, со акцент на потемните нијанси обогатени со неутрални акценти. Кроевите се оштри и поставени наспрам предимензионираните модели.

Колекцијата содржи голем број на кратки зимски јакни, капути на едноредно закопчување, авијатичарски јакни и парка мантили. Во колекцијата доминираат кроеви на машки пантолони со висок струк, така да сме убедени дека овој крој, наредната година ќе биде најмодерен.

Во колекцијата се наоѓаат и голем број на блејзери со принт, кошули, плетнинини…

Sofisticirana magija by Giorgio ArmaniSofisticirana magija by Giorgio Armani

Sofisticirana magija by Giorgio ArmaniSofisticirana magija by Giorgio ArmaniSofisticirana magija by Giorgio ArmaniSofisticirana magija by Giorgio ArmaniSofisticirana magija by Giorgio ArmaniSofisticirana magija by Giorgio ArmaniSofisticirana magija by Giorgio ArmaniSofisticirana magija by Giorgio ArmaniSofisticirana magija by Giorgio Armani

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕдинствен хотел во светот со 5 тематски апартмани!
Следна објаваЗабавна книжевна реклама, базирана на филмски препораки
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР