Дали некогаш сте помислиле дека луксузниот мебел за вашиот дом може да биде инспириран од колачи?

Ние мора да признаеме дека нашите колачи никогаш не ни паднале на ум кога сме гледале екстравагантен и ексклузивен мебел. Иако ваквите линии, секако, ја карактеризираат инспирацијата за своите креации, никогаш не сме очекувале таа да доаѓа од колачите.

Една украинска компанија, StudioPINE, дизајнираше колекција на мебел наречена CAKE, соодветен наслов за ТОРТА. Линијата е серија на софи и фотелљи, кои се меки и обли, како торта.

Троседот има овална форма како и фотељите, а сите овие модели имаат и заокружување на наслоните за раце. Сјајната тубуларна хром база и ногарките на оваа колекција, се идеалн луксузен контраст на раскошниот зелен тапацир.

Luksuzni nameštaj inspirisan kolačimaLuksuzni nameštaj inspirisan kolačimaLuksuzni nameštaj inspirisan kolačimaLuksuzni nameštaj inspirisan kolačimaLuksuzni nameštaj inspirisan kolačimaLuksuzni nameštaj inspirisan kolačimaLuksuzni nameštaj inspirisan kolačimaLuksuzni nameštaj inspirisan kolačimaLuksuzni nameštaj inspirisan kolačimaLuksuzni nameštaj inspirisan kolačimaLuksuzni nameštaj inspirisan kolačima

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕкстремно! Чевли на тркала од Saint Laurent!
Следна објаваOfficine Gullö – елегантна кујна во боја на океанот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР