Сината боја во нијанси на темниот и блескав океан, претставува доминантен елемент на оваа нова кујна, изработена по мерка од брендот Officine Gullö …

Тоа е решение со неверојатен визуелен ефект и одлични перформанси, кое е во состојба да ја истакне вашата околина со стил и елеганција, особено ако просторот во кој се наоѓа се карактеризира со светли бои и природни елементи.

Officine Gullo - elegantna kuhinja u boji okeana

Во овој проект, лесно може да се почувствуваат непогрешливите карактеристики на производство на брендот Officine Gullö и во оние најмали детали во изгледот, кој е инспириран од кујните на минатото, кои се во комбинација со елементи на современиот дизајн, но исто така и на неверојатен квалитет и перформанси кои нудат ефикасност и функционалност.

Officine Gullo - elegantna kuhinja u boji okeana

Кујнското острово има подебела рамка направена од челик, обоено со сината Ocean Blue боја, со детали од месинг. Со димензии од 288 x 149 cm, тоа е опремено со голема работна површина направена од брушен челик кој содржи простор за готвење со шест рингли со високи перформанси.

Officine Gullo - elegantna kuhinja u boji okeanaOfficine Gullo - elegantna kuhinja u boji okeanaOfficine Gullo - elegantna kuhinja u boji okeanaOfficine Gullo - elegantna kuhinja u boji okeana

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛуксузен мебел инспириран од колачи!
Следна објаваХедонизам за вашите домашни миленичиња!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР