Што мислите за куќичка на вашето куче или мачка како палата во Версај?

Вашите миленици можеби ќе го засакаат дизајнот на француското студио Chateaux de la Pooch, кој нуди голема линија на луксузни кревети за вашите  кучиња.

Екстравагантните куќички за миленици, отсекогаш биле привлечни меѓу кралските семејства во Франција во текот на 14 век. Белешките тврдат дека Марија Антоанета своите миленици ги размазувала со немилосрден луксуз. Овие модели даваат можност и вашето домашно милениче, исто така, да го размазите до бесвест.

Затоа, не е изненадување дека цените се кралски. Цената на овие куќички изнесуваат од 1175 долари до 2400 долари, колку што чини моделот од кожа.

 

Hedonizam za vaše kućne ljubimce

Hedonizam za vaše kućne ljubimceHedonizam za vaše kućne ljubimceHedonizam za vaše kućne ljubimceHedonizam za vaše kućne ljubimceHedonizam za vaše kućne ljubimceHedonizam za vaše kućne ljubimce

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваOfficine Gullö – елегантна кујна во боја на океанот!
Следна објаваБисерен декор во домот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР